Skip to main content

Responsywna strona internetowa

Mobilna strona internetowa, automatycznie skalująca się do urządzeń (RWD)

Responsywna strona internetowa - RWD - projektowanie mobilnych stron www

Responsywna strona www – automatyczne skalowanie

Responsywne projektowanie stron (RWD) to tworzenie stron internetowych dopasowujących się do urządzeń za pomocą których są przeglądane. Rewolucje mobilną znamy od podszewki, będąc jedną z pierwszych firm w Polsce wdrażającą strony dostosowane do urządzeń mobilnych. Nasze możliwości bardzo się w tej dziedzinie rozwinęły. Zapewniamy rewelacyjne rozwiązanie automatycznie dopasowujące się do urządzenia użytkownika.

Projektujemy strony które dostosowują się do każdego urządzenia od smartfona po telewizor. Dzięki zastosowaniu skalowalności, nasze strony są elastyczne i wszystkie elementy odpowiednio się dostosowują do ekranu. Dzięki temu Państwa strona internetowa wygląda profesjonalnie na każdym urządzeniu. 

Dodatkowo istnieje możliwość rozszerzenia sposobu przedstawiania strony. Możemy dostosować witrynę jako profesjonalną prezentacje na stoisko wystawiennicze – w szczególności katalogi produktów. Przy kompleksowych projektach tworzymy aplikacje mobilne lub strony internetowe PWA.


Skalowalność strony internetowej – automatyczne dostosowanie do urządzeń

W dobie cyfryzacji, innowacji oraz mobilności bardzo istotna jest automatyzacja wyglądu strony, w celu uzyskania jednej spójnej wersji, która zależnie od urządzenia będzie płynnie się dostosowywała. Całość jest budowana w jednym panelu, z możliwością zaznaczania elementów wyświetlanych zależnie od szerokości ekranu. Strona automatycznie dostosowuje się w zależności od szerokości ekranu dzięki czemu wygląda dobrze zarówno na komputerze jak i na komórce. Bardzo ułatwia to administracje stroną. Efektem tych optymalizacji jest również szybsze ładowanie strony internetowej oraz poprawa pozycji w wynikach wyszukiwania Google, Bing itp.

Telefon

Tablet

Laptop

Monitor


AMP – Accelerated Mobile Pages

Czy przeglądając wyniki wyszukiwania w Google na urządzeniu mobilnym natrafiliście kiedyś na taką małą ikonkę pioruna? To jest znak, że ta strona jest zbudowana w technologii AMP. Tego typu strony dużo szybciej się ładują. Wersja AMP korzysta z odmiennej stylizacji, lekkiej i prostej, dzięki czemu może być błyskawicznie załadowana. Wpływa to pozytywnie na wyniki wyszukiwania co zostało potwierdzone przez specjalistów od Google. Jednak nie każda strona powinna posiadać tą technologie. Świetnie się ją wykorzystuje do portali internetowych czy ogłoszeniowych, jednak nie jest to najlepszy pomysł przy firmowej stronie internetowej. Oferujemy tworzenie stron www dostosowanych pod AMP.


PWA – Progressive Web App

Bardziej rozbudowaną formą wersji mobilnej jest rozszerzenie strony internetowej o tzw. strono-aplikacje. Co to znaczy? Mianowicie, strona internetowa zachowuje się w ten sam sposób co responsywna z jednym dodatkiem – może zostać zainstalowana na urządzeniu mobilnym podobnie jak aplikacja. Pozwala to użytkownikom szybciej wracać do informacji oraz przeglądać stronę offline. Tego typu aplikacja działa na podobnej zasadzie co znane i popularne app’ki instalowane na iOS czy Android.


Aplikacja mobilna

Ostatnim a zarazem najbardziej czasochłonnym procesem „mobilności” naszej firmy jest utworzenie dedykowanej aplikacji mobilnej. Aplikacja mobilna to dodatkowy projekt, płynący swoją ścieżką, który może pełnić bardziej rozbudowaną rolę w interakcji z użytkownikiem. Aplikacje pozwalają wdrożyć daleko idące integracje np. na bazie geolokalizacji czy informacji zawartych na smartphonie użytkownika. Tworzymy oraz współpracujemy z twórcami aplikacji, jesteśmy w stanie dostarczyć aplikacje zarówno funkcjonujące na oprogramowaniu Apple iOS jak i na Android.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Przekonaj się, że to nie są tylko słowa. Na przestrzeni 14 lat wykonaliśmy setki projektów dla firm z przeróżnych branż.